COVID-19 знову набирає обертів: в Одесій області фіксують сплеск захворюваності

В Одеській області зростає кількість випадків ГРВІ та COVID-19. За серпень кількість заражень COVID-19 щотижня збільшувалась у середньому на 16%.

Найбільше хворіють дорослі — вони складають до 76% від усіх випадків, пише Одеса24. Частка COVID-19 серед усіх ГРВІ за тиждень піднялася з 9% до 15%. Також на 42% зріс рівень госпіталізацій.

Медики пояснюють ситуацію появою нових субваріантів «Омікрону» — «Німбус» та «Стратус».

  • «Німбус» часто дає різкий біль у горлі.
  • «Стратус» проявляється хрипким голосом та осиплістю.
Зараз читають

Втім, лікарі заспокоюють: перебіг захворювання не тяжчий, ніж у попередніх варіантів. Загалом рівень захворюваності ще на 70% нижчий від епідемічного порогу. Підстав для карантину немає.

Що радять медики:

  • робити щеплення (воно безкоштовне й доступне у медзакладах області);
  • носити маску у натовпі;
  • дотримуватися дистанції;
  • мити та дезінфікувати руки;
  • залишатися вдома у разі хвороби.

Фахівці нагадують: вакцинація залишається найкращим захистом від усіх варіантів вірусу.

Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися