Міноборони вилучить деякі хвороби зі “списку непридатності”

Міністерство оборони України планує зменшити список хвороб, які визначають, чи придатна людина до служби в армії. Про це розповіла військова омбудсменка Ольга Решетилова.

«Наскільки я знаю, зміни до наказу №402 підготовлені. Але не можу сказати, на якій вони зараз стадії. Знаю, що департамент охорони здоров’я Міністерства оборони готував виключення певних хвороб з переліку тих, які визначають придатність», – говорить Решетилова.

За її словами, вимоги до стану здоров’я зараз значно знижені через дефіцит особового складу. Хоча по факту багато людей, формально придатних, насправді не можуть виконувати бойові завдання. Система військово-лікарських комісій проводить лише поверхневий огляд. Якщо явних ознак хвороби немає — людину визнають придатною.

Проблема в тому, що навіть комбінація кількох, на перший погляд, не важких хвороб (наприклад, діабет, підвищений тиск, радикуліт) може робити солдата непридатним насправді.

Зараз читають

Армія стає доступнішою, але оцінка здоров’я та готовності до служби стає ще важливішою, аби людина могла реально служити, а не лише числитися придатною на папері.

Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися