Одещина готується до опалювального сезону: що зміниться для одеситів

Перш за все, можуть змінитися тарифи. 

Одеська область майже готова до нового опалювального сезону — підготовка йде активно ще з минулого року, пише Одеса24. За словами очільника Одеської ОВА Олега Кіпера, наразі готовність становить близько 75%. Частину електропідстанцій уже захистили від можливих атак дронів, а всі медичні та освітні заклади забезпечені генераторами — вони можуть автономно працювати 5–6 діб у разі блекаутів.

«Ми постійно працюємо над тим, щоб закривати всі критично важливі об’єкти. Морози та перебої з електрикою показують, де може бути боляче нашим людям. Лютого цього року 100 тисяч абонентів залишились без світла, деякі райони дві доби були без електрики», — розповів Кіпер.

В Одесі також планують підвищити тариф на тепло через збільшення витрат на транспортування газу, ремонт комунікацій та електроенергію. Нові тарифи для опалювального сезону 2025–2026 років такі:

  • Для населення — 1 813,94 грн за Гкал (поточний тариф — 1 813 грн)
  • Для бюджетних установ — 4 767,12 грн за Гкал
  • Для інших споживачів — 5 853,67 грн за Гкал
  • Для релігійних організацій — 4 950,10 грн за Гкал
Зараз читають

Зростання тарифів пов’язане зі зменшенням обсягів реалізації теплової енергії, подорожчанням транспортування газу у 4 рази, електроенергії на 25,6%, водопостачання та водовідведення, а також ростом витрат на ремонт.

Одещина готується до зими серйозно, але одеситам варто очікувати і на підвищені тарифи, і на суворі морози, адже підготовка ведеться максимально обережно і з урахуванням минулого досвіду.

Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися