Олія після удару по Чорноморську потрапила до природного парку

26 квітня після удару рф по порту Чорноморська ситуація в екологічному стані Чорного моря продовжує погіршуватися. Попередні оцінки свідчать, що у воду потрапило приблизно 6500 тонн соняшникової олії, а велике олійне забруднення вже дійшло до узбережжя національного природного парку «Тузлівські лимани».

Згідно з даними екологів та результатами супутникового моніторингу, тиждень тому площа забруднення становила більше 200 квадратних кілометрів — від Одеси до Сергіївки. У подальшому площа плями скоротилася, проте течія все ще поширює забруднення вздовж узбережжя.

Зараз читають

На 8 травня залишки олії виявили в акваторії «Тузлівських лиманів». Олія була винесена морем на різні ділянки піщаного переходу, включно з територією заповідника. Загальна площа забруднених територій склала приблизно 10 тисяч квадратних метрів.

На пляжі раніше спостерігали птахів, покритих олією, серед яких були лебеді та баклани. Наразі нових випадків забруднення птахів на території парку не виявлено, однак море продовжує викидати на берег морську траву, що має олійний покрив.

Екологи зазначають, що це вже не перший випадок такого роду. Після атаки на портову інфраструктуру поблизу Південного наприкінці 2025 року в «Тузлівських лиманах» також зафіксували масову загибель птахів і забруднення берега.

На зображенні може бути: океан

Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися