П’яні мешканці Одещини розлякали фламінго

Птахи залишили місце гніздування, хоча до цього їх не лякали навіть звуки війни. 

Про це повідмив еколог Іван Русєв.

Фламінго вже кілька років поспіль прилітають гніздитися до парку «Тузлівські лимани» на Одещині, пише Одеса24. Птахів не лякали навіть постійні загрози, пов’язані з воєнними діями. У 2024 році близько 400 гнізд птахів було зруйновано через війну.

Зараз читають

Цього року фламінго знову оселилися в одному з віддалених і безпечних на перший погляд куточків між лиманами Будури та Шагани.

Проте місцеві мешканці з Дивізійської громади, поблизу якої знаходиться ця територія, влаштували гучне застілля з вживанням алкоголю. Через сильний шум птахи були змушені залишити місце гніздування та мігрувати територією парку в пошуках безпечнішого середовища.

"Знахідки" на місці гніздування фламінго
“Знахідки” на місці гніздування фламінго / Фото – Іван Русєв

Екологи зазначають, що шуми, спричинені людьми, є серйозною загрозою для колоній фламінго.

Наразі адміністрація парку шукає винних у порушенні режиму охорони природоохоронної території та працює над створенням мобільного пункту для захисту місць гніздування птахів у 2025 році.

Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися