На Сумщині правоохоронці провели акцію, в результаті якої було викрито шахрайський кол-центр, що обманював військовослужбовців. Зловмисники створювали фальшиві анкети жінок на сайтах знайомств з метою виманювання грошей у своїх жертв.
Операцію провели співробітники поліції та Служби безпеки України. Вона стала наслідком досудового розслідування, у рамках якого з’ясувалося, що організатором шахрайської схеми є 22-річний мешканець Сум. Він створив кол-центр наприкінці 2025 року, залучивши до діяльності трьох знайомих.
Методи шахраїв
Зловмисники діяли у спеціально орендованому приміщенні, де облаштували робочі місця для координації своїх дій.
- Вони використовували підроблені анкети жінок, що нібито проживають на прифронтових територіях;
- Далі шахраї входили в довіру до військових, створюючи ілюзію термінової потреби у фінансовій допомозі для дорогого лікування;
- З метою підвищення довіри застосовували фальшиві медичні документи;
- Організатор нерідко видавав себе за лікаря та особисто контактував з потенційними жертвами.
Під час обшуків, які проводилися у кол-центрі та за адресами проживання зловмисників, поліцейські виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, SIM-картки, грошові кошти, ювелірні вироби, а також предмет, схожий на пістолет.
Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News
