В Одеській області почнуть відстрілювати диких птахів через пташиний грип

В Одеській області вирішили відстрілювати диких птахів. Це потрібно для перевірки, чи немає у птахів пташиного грипу або хвороби Ньюкасла.

Про це повідомляє Одеська обласна військова адміністрація.

Як стало відомом журналістам Одеса24, до трьох районних адміністрацій – Одеської, Ізмаїльської та Білгород-Дністровської – були надіслані листи, в яких Одеська ОВА інформує про відстріл птахів. Головний державний ветеринарний інспектор України додає, що такі заходи проводитимуть по всій країні.

В Одеській області планують відстріляти 35 диких птахів різних видів. Відстріл почнуть наприкінці квітня, якраз тоді, коли птахи активно гніздяться.

Місцевих мешканців заспокоюють, що це звичайна перевірка, але зоозахисники б’ють на сполох – по-перше, птахи зараз виводять потомство, і їх не можна тривожити, потрібно дотримуватися “режиму тиші”. По-друге, раніше таких досліджень ніхто не проводив і реальних випадків пташиного грипу у цьому році зафіксовано не було.

Хто саме і як буде рахувати кількість убитих птахів — поки невідомо.

Мешканців закликають бути уважними і повідомляти, якщо помітять якісь підозрілі дії.

Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися