В Одесі трагічно загинув 17-річний курсант Військової академії. Його тіло знайшли 26 листопада 2025 року. Поліція Рівненської області розпочала кримінальне провадження за частиною 3 статті 120 Кримінального кодексу України — доведення до самогубства. Санкція цієї статті передбачає 7–10 років ув’язнення.
В рамках розслідування перевіряють і можливі нестатутні покарання в академії. Частину посадовців тимчасово відсторонили від виконання обов’язків. Правоохоронці вилучили відеоматеріали та мобільні телефони, за їхніми словами, були вчинені дії, що мають ознаки приниження людської гідності.
За неофіційними даними, загиблий курсант разом із ще двома своїми товаришами могли стати жертвами знущань п’яти сержантів. Нібито їх змушували вживати непридатні для їжі суміші — м’ясні консерви з печивом і гірчицею, залиті олією, а також змушували їсти їжу з підлоги і пити солону воду. За день до трагедії, імовірно, старшина іншого курсу побив курсанта Павла.

Військова академія підтвердила: попереднє службове розслідування виявило порушення дисципліни. Триває збір доказів, і суспільство очікує на результати, які покажуть усі обставини трагедії.
Ситуація привертає увагу до безпеки та психологічної підтримки курсантів. Вона також ставить питання про необхідність контролю дисципліни та умов навчання у військових закладах України, а результати розслідування можуть вплинути на подальші реформи у системі військової освіти.
Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News
