В одному з дитячих садочків Одеси спалахнув скандал — виховательку звільняють, а її наставницю відсторонили від роботи через знущання з дітей.
Як повідомила директорка департаменту освіти Одеської міськради Олена Буйневич, малечу змушували тримати руки вгору та присідати, якщо ті «не слухались», пише Одеса24. Також з’явилася інформація, що дітей могли штовхати і навіть змушувати прибирати туалети, але цей факт не підтвердився.
Буйневич зазначила, що вже звернулися до правоохоронців, які окремо вивчатимуть дії обох виховательок. З дітьми працюватимуть психологи департаменту — лише за згодою батьків.
«Навіть якщо найгірше не підтвердиться — змушувати дитину присідати, це вже знущання», — наголосила посадовиця.
Ситуація в одеському садочку — лише одна з численних історій про зростання випадків булінгу в Україні. За перші чотири місяці 2025 року зафіксовано 130 випадків, що на 50% більше, ніж торік. Також побільшало справ проти керівників навчальних закладів, які намагалися приховати насильство.
В Одеській області лише за п’ять місяців 72 людини звернулися по допомогу до правозахисників через булінг у школах і садочках.
Поки триває службова перевірка, батьки сподіваються лише на одне — щоб їхні діти більше ніколи не відчували страху у стінах дитячого садка.
Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News
