В Україні планують замінити свято 8 Березня на новий День української жінки. Про це йдеться у проєкті постанови №15052, який уже передали на розгляд керівництву Верховної Ради.
Ідея у тому, щоб позбутися свята з радянським минулим і створити новий день, який справді відображає сучасну Україну та шанує українських жінок.
Дискусії про доцільність 8 Березня тривають уже не один рік. Раніше пропонували святкувати День української жінки 25 лютого — у день народження Лесі Українки, але тоді законопроєкт не ухвалили.
Наразі 8 Березня офіційно залишається державним святом і неробочим днем. Але під час воєнного стану діють спеціальні правила: додаткового вихідного або компенсації за збіг з вихідним днем мешканцям України не надають.
Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News
