На Одещині судили військового за вбивство побратима

Суд дійшов висновку, що обвинувачений діяв із метою самозахисту, але перевищив межі самооборони. 

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Одеський суд визнав винним молодшого сержанта з Кривого Рогу у вбивстві співслужбовця, пише Одеса24. Інцидент стався у грудні 2022 року в одному з будинків, де мешкали військовослужбовці.

Зараз читають

За даними слідства, пізно ввечері між двома військовими виник конфлікт. Потерпілий, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, почав погрожувати молодшому сержанту автоматом Калашникова. Він направив зброю на побратима та погрожував розправою.

У відповідь молодший сержант відкрив вогонь зі свого автомата. Він зробив шість пострілів, один із яких влучив у груди. Військовий помер на місці — від поранень серця, легені та печінки.

Суд дійшов висновку, що обвинувачений діяв із метою самозахисту. Водночас зазначив, що були перевищені межі необхідної оборони, адже ситуацію можна було вирішити менш небезпечними діями — зробити попереджувальний постріл чи поцілити у ноги.

Молодший сержант визнав свою провину та розкаявся.

Суд призначив йому два роки позбавлення волі. Проте, зважаючи на те, що він перебував під вартою з грудня 2022 року, строк вважається відбутим. Також суд зобов’язав засудженого відшкодувати понад 14 тисяч гривень витрат на судові експертизи.

Підписуйтесь на Новини Одещини Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися